Rozdzielenie aktualności w ramach witryny

Na poszczególnych stronach internetowych w ramach jednej witryny można rozdzielić aktualności za pomocą mechanizmu tagowania. Dzięki temu na każdej ustalonej stronie lista aktualności może być odmienna (tj. prezentować inny zestaw aktualności).

Wystarczy w tym celu ustalić tag dla potrzeb danej strony - może to zrobić redaktor w polu Tag w danej aktualności, wpisując ciąg znaków, który nie jest zarezerwowany dla innej strony. Tagi będące już w użyciu są podpowiadane na liście wyników (po wpisaniu danego ciągu znaków).

Zgodnie z przyjętą konwencją, tag dla potrzeb rozdzielenia aktualności powinien rozpoczynać się od znaku “#“, na przykład: #KonferencjaPKOS-2023.

Następnie ten sam tag należy ustawić na stronie wyświetlającej listę newsów - w konfiguracji bloku wyświetlającego listę: Zarządzaj elementemUkład → namierz ikonę ołówka przynależną do bloku wyświetlającego newsy → opcja Konfiguruj).

 

W wyświetlonym oknie konfiguracji włącz opcję Tagi (field_tags) i znajdź na liście umówiony tag. Jeśli lista jest bardzo długa (a tak z pewnością będzie na instancji głównej CMS-a w domenie pg.edu.pl), użyj wyszukiwania w przeglądarce: skrót klawiaturowy Ctrl + F. Kliknij na znaleziony tag i zapisz zmiany - tak jak na ilustracji.

 

 

Dzięki temu skonfigurowany blok wyświetlający listę newsów będzie wyświetlał tylko newsy przypisane do tej witryny i jednocześnie oznaczone ustalonym tagiem. Treści nieoznaczone umówionym tagiem nie będą wyświetlane na takiej liście newsów.

Centrum Usług Informatycznych Politechniki Gdańskiej 2024