Wystawianie wniosków o dodatki

Osoby uprawnione mogą rejestrować w systemie wnioski o dodatki. Wnioskowanie odbywa się na portalu Moja PG w aplikacji Kadry:

Po wejściu do aplikacji przechodzimy do zakładki Inne operacje → Wnioski o dodatki, gdzie na dole mamy link Dodaj:

Po kliknięciu Dodaj otworzy się okno w którym określamy parametry dodatku - możemy zaznaczyć Kwota zmienna:

Spowoduje to zawężenie listy do wniosków, które można wystawiać z kwotą zmienną.

W przypadku braku zaznaczenia tego pola będziemy mieli pełną listę wniosków:

Po wybraniu konkretnego wniosku zostanie nam wyświetlona podpowiedź - koniecznie należy zapoznać się z zasadami przydzielania dodatku, klikając na niebieski link - jeżeli o taki właśnie wniosek nam chodziło klikamy Dalej:

Po otwarciu konkretnego wniosku zobaczymy konkretne pola do wypełniania, które różnią się w zależności od typu wniosku (z reguły są to dodatkowe pola wyboru), zasadniczo jednak wnioski działają na podobnej zasadzie. Należy pamiętać, że przy wypełnianiu wniosku:

  • nie otwieramy wniosków w kilku zakładkach przeglądarki

  • wypełniamy wniosek po kolei (wartości pojawiające się w niektórych polach zależą od wcześniej wybranych)

  • wystawiamy wniosek na jeden okres zatrudnienia pracownika (jeśli w okresie trwania wniosku pracownik podpisuje nową umowę, należy wystawić dwa wnioski - jeden do końca jednej umowy, drugi od początku drugiej)

  • źródło finansowania (projekt) jest bezpośrednio powiązany z datami okresu dodatku i osobą wnioskującą (należy upewnić się, że projekt jest ważny w zadanym okresie dat oraz, że kierownik projektu wskazany w TETA jest zatrudniony)

Tak jak pokazano poniżej, zaczynamy od ustawienia okresu dodatku. W kolejnym kroku jednostka wnioskująca powinna być automatycznie uzupełniona, w wyjątkowych przypadkach będzie się tu pojawiał wybór - wówczas należy wybrać właściwą jednostkę. Następnie klikając Wybierz wskazujemy osobę, której wniosek dotyczy. Dalej określamy rodzaj kwoty oraz wpisujemy kwotę brutto. Jeżeli we wniosku są dodatkowe pola wyboru, zaznaczamy właściwe:

 

Niżej wypełniamy Uzasadnienie, po czym wybieramy źródło finansowania. Jeżeli na liście projektów nie będzie projektu, z którego chcemy sfinansować dodatek (lista zależy od naszej jednostki zatrudnienia) należy kliknąć Dodaj inne zadanie, po czym będziemy mogli wpisać numer projektu (po wpisaniu trzech cyfr będziemy widzieć już listę projektów do wyboru). Osoba akceptująca wniosek jako źródło finansowania i zasadności wniosku powinna pojawić się automatycznie. Jeśli na tym etapie ma się pojawić kolejny akceptujący należy kliknąć Dodaj, gdzie zobaczymy listę osób do wyboru (brak osób oznacza, że nie skonfigurowano dodatkowych osób - nie mają uprawnień akceptacji finansowej dla tej jednostki organizacyjnej - jeśli mają się tu one znajdować, to Biuro Jednostki powinno wysłać taką dyspozycję do Helpdesku).

Należy jeszcze wskazać kto będzie akceptował wniosek jako przełożony oraz kto wystąpi w imieniu Uczelni (Rektor/Kanclerz):

 

Po wypełnieniu wniosku klikamy Zapisz. Kolejnym krokiem jest akceptacja wniosku po stronie pracownika, którego ów wniosek dotyczy.


Centrum Usług Informatycznych Politechniki Gdańskiej 2024