Porównane wersje

Klucz

  • Te wersy zostały dodane. Tosłowo zostało dodane.
  • Te wersy zostały usunięte. To słowo zostało usunięte.
  • Formatowanie zostało zmienione.

...

Info
titleWymagania stawiane przez wykonaniem czynności
  1. Upewnij się, że dysponujesz jedną z nowoczesnych i popularnych przeglądarek internetowych, tj. Mozilla Firefox, Chrome, Opera lub Safari, względnie Edge – w najnowszej możliwej wersji. Pamiętaj, że przeglądarka Internet Explorer 11 i jej starsze wersje nie wspierają większości obecnych standardów technicznych oraz technologii internetowych – nie korzystaj z takich rozwiązań. Nie rekomendujemy również korzystania z innych, mniej popularnych przeglądarek (mogą nie być wspierane).
  2. Niezbędna jest możliwość zalogowania się do portalu Moja PG i widoczność modułu Projekty w widoku głównym po zalogowaniu. Jeśli pracujesz spoza sieci PG, użyj do tego celu VPN-a, np. przeglądarkowego SSL-VPN (vpn.pg.edu.pl). Zobacz więcej informacji.
  3. Potrzebne będzie oprogramowanie do pracy z arkuszem kalkulacyjnym (np. komercyjny pakiet MS Office – a dokładnie program Excel, darmowy LibreOffice Calc, darmowy webowy Google Docs lub inne oprogramowanie alternatywne). Potencjalnie największy komfort pracy oferuje komercyjny składnik pakietu MS Office, Excel – wymaga jednak nabycia licencji. Na własnym wydziale (domyślnie w sekcjach zamujących się obsługą IT) można uzyskać informacje, czy wydział oferuje wydziałową licencję na pakiet MS Office.

Czynności niezbędne do uzyskania informacji z własnych projektów

Wykonaj kolejno następujące czynności:

  1. Zaloguj się do portalu Moja PG. Z widoku głównego wybierz moduł Projekty.


  2. Przejdź do zakładki: Projekty → Moje realizowane projekty.

  3. Pod wyszukiwarką wyświetlona zostanie lista projektów realizowanych przez Twoją osobę.
  4. Zgodnie z potrzebami, możesz użyć dostępnych pól wyszukiwarki w celu ograniczenia (zawężenia) wyników znalezionych w bazie danych portalu Moja PG. W tym celu zdefiniuj kryteria działania wyszukiwarki, a następnie wciśnij klawisz Enter lub kliknij na widoczny przycisk Szukaj.

...

10. Zgodnie z posiadanym oprogramowaniem biurowym, uruchom program do obsługi arkuszy kalkulacyjnych. Jeśli dysponujesz pakietem MS Office 2010, 2016, 2020 lub pakietem LibreOffice, możesz spróbować bezpośredniego otwarcia pliku CSV w oprogramowaniu biurowym (po ewentualnym wyświetleniu okna związanego z importem danych, wyświetlone zostaną wiersze i kolumny z danymi). W przeciwnym razie nie otwieraj bezpośrednio pliku CSV, lecz uruchom samodzielnie program Excel albo jego odpowiednik. W niniejszej instrukcji podany zostanie przykład na podstawie programu Excel. Po otwarciu Excel-a, przejdź do zakładki Dane → Z tekstu.

11. Wyświetlony zostanie kreator importu. W kroku 1 z 3 wskaż typ pliku rozdzielany i kodowanie znaków (pochodzenie pliku): Windows (ANSI) – wartość jest praktycznie na samej górze listy wyboru, a następnie kliknij przycisk Dalej.

12. W kroku 2 z 3 wskaż typ ogranicznika (separatora) danych: średnik. W podglądzie danych powinny się odpowiednio wyświetlić kolumny z nagłówkami oraz wartościami (rekordami).

13. W kroku 3 z 3 domyślnie nie ma konieczności dokonywania żadnych zmian w opcjach. Kliknij Zakończ i potwierdź zamiar umieszczenia danych w arkuszu kalkulacyjnym. Dokonaj teraz zapisu arkusza w formacie XLSX lub innym, zgodnie z Twoimi potrzebami.

...