Versions Compared

Key

  • This line was added.
  • This line was removed.
  • Formatting was changed.

...

Table of Contents
maxLevel6
minLevel1
include
outlinefalse
indent
exclude
styledecimal
typelist
printabletrue
class

Aplikacja “Dziekanat”

Podgląd danych oraz zmiana właściwości utworzonego kursu

  1. Aby odszukać dany kurs najeżdżamy na zakładkę „Kursy”, pojawi się nam rozwijana lista, z której wybieramy pozycję „Lista kursów”.

  2. W przypadku kiedy kurs nie ma jeszcze przypisanych studentów i jest nieaktywny, to aby go wyszukać należy odznaczyć opcję „Ukryj nieaktywne kursy”.

  3. By otworzyć dany kurs trzeba znaleźć go w drzewku folderów – w zależności od wybranego kursu otwieramy np. folder „niestacjonarne” -> „I stopnia – licencjackie” -> „Międzynarodowe stosunki gospodarcze”, a następnie wybieramy pożądany kurs z listy oraz w niego klikamy (w zależności od kursu może znajdować się ich kilka z tą samą nazwą, jednak różnią się one datą rozpoczęcia oraz zakończenia nauki – musimy więc wybrać odpowiedni).

  4. W tym miejscu możemy zmienić wartości dla wybranych przez nas pól. Pamiętać trzeba o wprowadzeniu poprawnej „Daty zakończenia nauki”, gdyż niektóre zaświadczenia generowane dla studentów zaciągają właśnie tą datę. Ponadto ważny jest również „Stopień/tytuł” jaki student uzyska po zakończeniu kursu. Uwagę należy również zwrócić na język wykładowy (w szczególności kiedy jest to kurs w języku innym niż polski).

Info

Dodatkowe informacje: „Data rozpoczęcia nauki” pobierana jest z Programów Kształcenia.

Dodawanie kursów podrzędnych (do istniejącego już kursu)

Zazwyczaj nie ma takiej potrzeby o ile program pochodzi z Programu Kształcenia. Opcję tę możemy stosować kiedy chcemy dodać kurs tylko dla konkretnej grupy (np. tylko dla grupy studentów z wymiany międzynarodowej). W trakcie dodawania takiego kursu podrzędnego widnieje dużo danych, najważniejsze jednak aby uzupełnić pozycje, które nie są wybrane i mają jeszcze wartości.

  1. Typ nazwy kursu” – jak będziemy nazywać kurs podrzędny (np. specjalność) – podobnie jak do „Nazwy Kursu” typy te mogą zostać definiowane.

  2. Nazwa kursu” – lista specjalności dostępnych do wyboru – Dział Kształcenia może zdefiniować kurs podrzędny i będzie on wtedy możliwy do wyboru.

  3. Modyfikujemy „Datę rozpoczęcia”, „Datę zakończenia”, „Czas trwania” (w semestrach), „Numer pierwszego semestru” (od którego kurs podrzędny ma wystartować) oraz „Język wykładowy”.

  4. Reszta informacji powinna zostać automatycznie uzupełniona po kliknięciu „Zapisz”, a sam kurs powinien znajdować się już na liście kursów jako podrzędny do wybranego wcześniej.

Kopiowanie semestru kursu

  1. Wchodzimy w wybrany kurs, a następnie klikamy „Kopiuj semestr kursu”.

  2. Wyskoczy dodatkowe okno, w którym wybrać trzeba kurs, z którego semestr zostanie skopiowany.

  3. Zawężamy wyniki wyszukiwania uzupełniając dane o kursie (a także semestrze), którego aktualnie szukamy, a następnie wybieramy go z drzewka poniżej.

  4. Następnie określamy, z którego, do którego kursu mają zostać skopiowane przedmioty, który semestr dokładnie oraz czy chcemy zachować utworzone już wcześniej grupy zajęciowe.

Generowanie oraz zmiana przypisania do grup dziekańskich

Note

UWAGA: grupy dziekańskie nie są tym samym co grupy zajęciowe. Jest to tylko techniczne ułatwienie pracy dla pracowników dziekanatu, którzy aktualnie dokonują podziału studentów i przypisują ich do przedmiotów i poszczególnych grup zajęciowych.

...

Note

UWAGA: jeśli zmienia się studentowi grupę dziekańską dopiero po przypisaniu go do przedmiotów i grup zajęciowych - nie ma to już wpływu na te przedmioty. Jeśli student chce się przenieść, w tym momencie musi zgłosić się do wykładowcy.

Grupy zajęciowe

Grupy zajęciowe - wprowadzenie

  1. Wchodzimy w wybrany kurs, a następnie w zakładkę „Przedmioty na kursie”, gdzie możemy wybrać interesujący nas semestr kursu.

  2. Z tej pozycji można edytować dany przedmiot (klikając ikonkę kartki z ołówkiem „Edycja przedmiotu”), podejrzeć obecne już grupy zajęciowe (klikając ikonkę otwartej książki „Lista grupy zajęciowych”) lub usunąć przedmiot (klikając ikonkę czerwonego kółka z białym „X”) – przedmiotów zaciągniętych z Programu Kształcenia nie da się usunąć.

  3. Wchodzimy w ikonkę edycji przedmiotu, a następnie wprowadzamy osobę odpowiedzialną za dany przedmiot klikając przycisk „Zmień”.

  4. Osobę odpowiedzialną za przedmiot przypisać możemy również klikając na nazwę przedmiotu z pozycji podglądu kursu, następnie przycisk „Edytuj” na dole strony, a na koniec analogicznie, jak w poprzednim przypadku, klikamy „Zmień” przy polu „Osoba odpowiedzialna”. Wtedy na dole strony wyskoczy nam wyszukiwarka, gdzie znajdujemy i przypisujemy daną osobę. Na koniec wciskamy przycisk „Zapisz”.

...

  1. Z poziomu podglądu przedmiotu pokazanego na poprzednim zrzucie ekranu, na dole strony znajdziemy tabelę z aktualnie utworzonymi grupami zajęciowymi, do których możemy dopisać nauczycieli prowadzących. Klikamy w przycisku „Edytuj” przy wybranej grupie, w podglądzie edycji grupy zajęciowej obok pozycji „Nauczyciel” klikamy przycisk „Zmień”, a następnie używając wyszukiwarki odpowiednio przypisujemy wybraną osobę oraz klikamy „Zapisz”.

Grupy zajęciowe - masowe generowanie grup zajęciowych

  1. Przechodzimy do widoku wybranego przez nas kursu, zaznaczamy przedmioty, dla których stworzyć chcemy grupy zajęciowe, a następnie klikamy przycisk „Masowe dodawanie grup zajęciowych”.

  2. Otworzy nam się „Panel masowego dodawania grup na przedmiotach”, w którym to definiujemy liczbę grup. Na zdjęciu odpowiednio typy grup C – ćwiczeniowe, P – projektowe, S – seminaryjne oraz W – wykładowe. Warto wspomnieć również o tym, że istnieją także podtypy grup (np. typ - ćwiczeniowa, podtyp - ćwiczeniowa laboratoryjna, ćwiczeniowa terenowa itd.). Wybrać można również od którego numeru grupy powinny zostać stworzone – przydatne w momencie kiedy istnieją już inne grupy i nie chcemy aby nam się pokrywały. Nazwa grupy składa się z symbolu (C, P, S, W) oraz indexu (1, 2, 3, 4, …), a więc nazwa pierwszej grupy wykładowej oraz ćwiczeniowej nazywać się będą kolejno W1 oraz C1. Wpisujemy pożądaną liczbę grup, a następnie klikamy przycisk „Zapisz”.

  3. Wracamy do widoku kursu, klikamy przycisk „Odśwież” i w tym momencie w tabeli pod nazwą „Zajęcia” zobaczymy jakie rodzaje grup zostały utworzone dla danego przedmiotu.

  4. Teraz klikając w ikonkę listy grup zajęciowych (otwarta książka) lub klikając w nazwę przedmiotu (po kliknięciu pokażą się na dole strony) zobaczymy jakie dokładnie grupy zostały utworzone dla konkretnego przedmiotu. Z tej pozycji można je również edytować, bądź całkowicie usunąć.

Grupy zajęciowe – ręczne dodawanie grup zajęciowych do jednego przedmiotu – metoda 1

Opcja ta jest przydatna gdy musimy stworzyć inne grupy lub ich większą/mniejszą ilość dla danego przedmiotu w przeciwieństwie do reszty, bądź z inną nazwą (w przypadku masowego generowania nie ma możliwości wyboru wyjątków dla danych przedmiotów, więc każdy zaznaczony zostanie podzielony np. tylko na dwie grupy ćwiczeniowe).

  1. Aby utworzyć grupę zajęciową ręcznie klikamy w ikonę listy grup zajęciowych (otwarta książka), a następnie w nowo otwartym oknie klikamy przycisk „Dodaj nową grupę zajęciową”.

  2. Wybieramy „Rodzaj zajęć” (warto wcześniej zapamiętać jaki przedmiot, a co za tym idzie rodzaj zajęć wybraliśmy) a następnie w polu „Nazwa” wpisujemy pożądaną nazwę (w tym przypadku numer porządkowy).

  3. Po utworzeniu pożądanej ilości grup klikamy przycisk „Zapisz zmiany” i w tym momencie dodaliśmy 3 grupy ćwiczeniowe tylko dla jednego przedmiotu.

Grupy zajęciowe – ręczne dodawanie grup zajęciowych do jednego przedmiotu – metoda 2

  1. Z pozycji kursu wchodzimy w zakładkę „Przedmioty na kursie”, a następnie klikamy w wybrany przez nas przedmiot.

  2. Następnie, znajdując się w podglądzie danego przedmiotu, klikamy w przycisk ulokowany w dolnej części strony „Masowe dodawanie grup zajęciowych”.

  3. W opcjach masowego dodawania grup zajęciowych uzupełniamy liczby pożądanych grup oraz ich rodzajów, a następnie wpisujemy przedrostek i klikamy „Zapisz”.

Zapisywanie studentów

Przypisywanie studentów do poszczególnych przedmiotów

  1. Z podglądu wybranego kursu przechodzimy na zakładkę „Studenci na kursie”.

  2. Wybierając studentów do przypisania należy pamiętać o tym aby zaznaczyć wszystkich pożądanych. Jest kilka sposób aby to zrobić:

    1. Pierwszym, podstawowym, jest zaznaczanie wszystkich studentów osobno, jednak jest to czasochłonne i może prowadzić do błędów, np. gdy przypadkiem nie zaznaczymy jakiegoś studenta.

    2. Drugim sposobem natomiast jest skorzystanie z ikonek tuż pod polem „Wyników: XX” – na górze tabeli znajdują się bowiem dwie ikonki. Pierwsza (kwadracik z czarnym ptaszkiem oraz kursorem) służy do zaznaczenia wszystkich wyników na jednej stronie (na stronie mieści się tylko 20 wyników), natomiast druga (pusty kwadracik z czerwonym kursorem) służy do odznaczenia wszystkich wyników na jednej stronie – należy tutaj pamiętać aby zaznaczyć, bądź odznaczyć każdą stronę z osobna.

...

  1. Po wybraniu semestru zdecydować trzeba na jakie przedmioty zapisać wybranych studentów. Należy tutaj pamiętać, że samo przypisanie studenta do przedmiotu jest niewystarczające, oprócz tego, przypisać go trzeba również do grup zajęciowych, które znajdują się w tabeli po prawej od nazwy przedmiotu (studentów przypisujemy zgodnie ze stworzonymi wcześniej grupami dziekańskimi – GR 1 -> C 1). Co więcej, należy pamiętać aby zwrócić uwagę na liczbę wyników oraz liczbę stron (w tym przypadku 7 wyników – na stronę wyświetla się jedynie 5) i zaznaczyć również te, które są już na następnej zakładce. Na koniec wpisać „Numer semestru”, bądź odznaczyć opcje „Ustaw ręcznie numer docelowego semestru studentów” (wtedy robi to system – zaleca się to jedynie w podstawowych rzeczach).

Sprawdzanie przypisania studenta do przedmiotów na kursie

  1. Z podglądu kursu, przechodzimy na zakładkę „Studenci na kursie”, używamy wyszukiwarki aby znaleźć konkretnego studenta, a następnie klikamy w jego nazwisko podświetlone kolorem niebieskim.

  2. Będąc w podlądzie studenta przechodzimy na zakładkę „Przedmioty”, a następnie klikamy we właściwy kurs. Kolorem zielonym oznaczona jest prognoza, w momencie zdjęcia prognozy student ma dług i robią się czerwone.

Info

Dodatkowa informacja: Aby upewnić się, że na pewno każdy student został prawidłowo zapisany na przedmioty, możemy również porównać „Prognozę” (w podlądzie „Kursy” -> „Studenci na kursie”) studentów z tego samego kursu. W przypadku, kiedy każdy student ma taką samą ilość punktów znaczy to, że najprawdopodobniej zostały im przypisane te same zajęcia.

Zmiana przypisania studenta do grup zajęciowych – metoda 1

  1. Z pozycji wybranego kursu przechodzimy do przedmiotu, w którym chcemy dokonać przepisania studenta do innej grupy zajęciowej. Na dole strony znajduje się tabelka „Grupy zajęciowe:”, szukamy w niej aktualnie przypisanej grupy do studenta, a następnie klikamy w przycisk „Lista studentów”.

  2. Z listy studentów zaznaczamy tych, na których chcemy przeprowadzać zmiany, a następnie kierujemy się na koniec tabeli, gdzie zaraz pod nią znajduje się przycisk „Przenieś na inne zajęcia”. Po kliknięciu pojawi się nam widok grup zajęciowych (należy pamiętać do jakiej obecnie grupy dany student należy – jest to również napisane tuż nad tabelą z poniższego zrzutu ekranu), zaznaczamy odpowiednią grupę, do której chcemy przenieść studenta, a następnie klikamy „Wybierz”. W tym momencie zmieniliśmy przypisanie studenta do grup zajęciowych – automatycznie został on usunięty z grupy, w której przebywał aktualnie oraz dodany do innej zaznaczonej.

Zmiana przypisania studenta do grup zajęciowych – metoda 2

  1. Z pozycji kursu przechodzimy na zakładkę „Studenci na kursie”, wyszukujemy pożądanego studenta, a następnie klikamy w jego nazwisko.

  2. W podglądzie studenta przechodzimy na zakładkę „Przedmioty”, następnie wybieramy pożądany przez nas przedmiot w celu zmiany grup zajęciowych oraz klikamy przycisk „Więcej akcji” (ikonka szarego koła z trójkątem w środku). Z rozwijanej listy w pierwszej kolejności wybieramy pozycję „Grupy zajęciowe”.

...

  1. Aby dokonać zmiany przypisania tą metodą w pierwszej kolejności musimy usunąć już istniejące przypisanie studenta do grupy zajęciowej. W tym celu w nowo otwartym oknie klikamy przycisk „Usuń”, a następnie zamykamy okno.

  2. Powracamy do widoku przedmiotów przypisanych do studenta. Ponownie klikamy przycisk „Więcej akcji” (ikonka szarego koła z trójkątem w środku) ale tym razem z listy wybrać należy pozycję „Dopisz do grupy zajęciowej”.

  3. W otwartym oknie wskazujemy (zaznaczamy kwadracik), do której grupy student ma zostać przypisany i zapisujemy całą operację przyciskiem „Zapisz”. W ten oto sposób została dokonana zmiana przypisania do grupy zajęciowej studenta.

Usuwanie przypisania studenta do przedmiotów

  1. Z pozycji kursu przechodzimy na zakładkę „Studenci na kursie”, wyszukujemy pożądanego studenta, a następnie klikamy w jego nazwisko.

  2. Następnie na liście przypisanych do studenta przedmiotów klikamy przycisk „Usuń” (ikonka czerwonego koła z białym „X”) przy wybranym przedmiocie, potwierdzamy operację oraz przypisujemy go ponownie do innego przedmiotu zgodnie z powyższą metodą w instrukcji.

Zapisywanie studenta na przedmioty z innych kursów

  1. Z pozycji kursu przechodzimy na zakładkę „Studenci na kursie”, wyszukujemy pożądanego studenta, a następnie klikamy w jego nazwisko.

  2. Przechodzimy w zakładkę „Przedmioty”, a następnie używamy funkcji „Zapisz na przedmioty z innych kursów”.

  3. W otwartym oknie wybieramy semestr z jakiego chcemy znaleźć przedmiot oraz ewentualnie możemy również uzupełnić wyszukiwarkę o wydział, co odblokuje wybranie typu kursu, a to z kolei nazwę kursu lub inne filtry – można to zostawić bez wprowadzania zmian, jednak najprawdopodobniej ukaże się duża liczba wyników. Po zastosowaniu filtrów używamy przycisku „Szukaj”. W tym momencie tuż pod funkcją wyszukiwania pojawić powinna się lista dostępnych przedmiotów. Zaznaczamy pożądany przedmiot – po jego zaznaczeniu od razu pojawi się również możliwość przypisania studenta do konkretnej grupy zajęciowej. Następnie, po zaznaczeniu przedmiotów oraz grup, zapisujemy całą operację przyciskiem „Zapisz” (lub „Zapisz w tle”).

  4. Ustawiamy ręcznie docelowy „Numer semestru” oraz ponownie klikamy „Zapisz”.

Przeniesienie studenta z kierunku na inny kierunek

  1. Wyszukujemy studenta w Dziekanacie wchodząc w zakładkę „Studenci” lub też korzystając z wyszukiwarki w prawym górnym rogu. Po wybraniu studenta wchodzimy w podgląd przypisanych do niego kursów w zakładce „Kursy”.

  2. Z zakładki „Kursy” wchodzimy w wybrany kurs klikając w jego nazwę. Rozwiną nam się zarówno „Dane kursu” jak i „Dane studenta na kursie”.

...

Info

Dodatkowa informacja: Kurs macierzysty jest zawsze pogrubiony. Jest to, mówiąc potocznie, główny  punkt zaczepienia studenta. Można również ustawić inny niż domyślny kurs macierzysty. Jest to podobna sytuacja jak zmiana studenta, również wchodzimy w podgląd kursów studenta, wybieramy kurs, a następnie klikamy ikonkę edycji przy polu „Kurs macierzysty:”.

Dane studenta na kursie - funkcjonalność, uzupełnienie

  1. Wyszukujemy studenta w Dziekanacie wchodząc w zakładkę „Studenci” lub też korzystając z wyszukiwarki w prawym górnym rogu. Po wybraniu studenta wchodzimy w podgląd przypisanych do niego kursów w zakładce „Kursy”.

  2. Z zakładki „Kursy” wchodzimy w wybrany kurs klikając w jego nazwę. Rozwiną nam się zarówno „Dane kursu” jak i „Dane studenta na kursie”.

  3. W “danych studenta na kursie” uzupełnić lub podejrzeć można takie informacje jak:

    1. Daty nauki,

    2. Kurs macierzysty,

    3. Kurs kontynuowany,

    4. Status,

    5. Grupę dziekańską,

    6. Semestr,

    7. Indywidualny program studiów,

    8. Opiekuna IPS,

    9. Karta okresowych osiągnięć studenta,

    10. Starosta roku oraz grupy,

    11. Praktyki,

    12. Średnia arytmetyczna/ważona z poprzedniej uczelni,

    13. Suma ects z poprzedniej uczelni,

    14. Liczba przedmiotów z poprzedniej uczelni,

    15. Cena za godzinę/semestr/ELS/duplikat ELS.

Wysyłanie wiadomości

Wysyłanie wiadomości do jednego studenta za pośrednictwem portalu Moja PG

  1. Wyszukujemy studenta w zakładce „Studenci”, klikamy na jego nazwisko, w podglądzie danego studenta przechodzimy do zakładki „Wiadomości”, a następnie klikamy przycisk „Nowa wiadomość”.

Wysyłanie wiadomości do studentów z danego przedmiotu za pośrednictwem portalu Moja PG

  1. Znajdujemy pożądany przedmiot w zakładce „Przedmioty” (lub też przechodząc z konkretnego kursu na podgląd przypisanego do niego przedmiotu), następnie przechodzimy w zakładkę „Studenci na przedmiocie”.

  2. W tabeli zaznaczamy konkretnych studentów lub wszystkich (za pomocą funkcji „Wszystko”), a następnie klikamy przycisk „Wyślij mail”.

Wysyłanie wiadomości do studentów z danego kursu za pośrednictwem portalu Moja PG

  1. W zakładce „Kursy” wyszukujemy pożądany przez nas kurs, a następnie, w podglądzie kursu, przechodzimy do zakładki „Studenci na kursie”.

  2. W tabeli zaznaczamy konkretnych studentów lub wszystkich (za pomocą funkcji „Wszystko”), a następnie klikamy przycisk „Wyślij wiadomość”.

Wysyłanie wiadomości do niestandardowej grupy studentów za pośrednictwem raportów w portalu Moja PG

  1. W Dziekanacie najeżdżamy na zakładkę „Studenci”, kiedy się rozwinie przechodzimy do pozycji „Raporty”.

  2. W pozycji „Raporty” mamy dużą możliwość filtrowania wyników. Studentów możemy szukać np. po danych osobowych, danych adresowych czy też danych kursu. Pamiętać trzeba, że aby wybrane przez nas filtry zadziałały, trzeba kliknąć na nie lewym przyciskiem myszy, a następnie, nie puszczając go, przeciągnąć je na dół strony oraz upuścić w odpowiednim miejscu – tuż nad przyciskami „Szukaj”, „Zapisz” itd.

...

  1. Kiedy zastosujemy już pożądane filtry, klikamy przycisk „Szukaj”. Pojawi się nam wtedy lista studentów spełniających żądane kryteria. Aby wysłać do nich wiadomość wystarczy przejść do zakładki „Zbiorczy mail” w górnej części strony, a następnie potwierdzić jego wysłanie.

Statusy studentów

  1. Absolwent – ostateczny status, który student dostaje w momencie kiedy dostanie dyplom.

  2. Aktywny – podstawowy status, który ma większość studentów (niektórych studentów z innymi statusami również traktuje się jako aktywnych).

  3. Inicjalny – nie jest wykorzystywany w dziekanacie.

  4. Kontynuuje – gdy student pomiędzy dwoma kursami (kurs czyli tok studiów, uruchamiany rok po roku) jest przenoszony na rok niżej, to między jednym, a drugim kursem ustawia mu się kontynuację. Na pierwszym, starym kursie ma status kontynuowany, a na nowym kontynuuje.

  5. Niepodjęcie studiów – skreślenie osoby, która nie podpisała ślubowania – zgodnie z KPA.

  6. Przeniesienie – status ten student otrzymuje w momencie kiedy przenosi się z jednego kursu na drugi. Status przeniesienie pokazuje się wtedy na starym kursie. Przeniesienie może być też poza Uczelnię macierzystą. Przy przeniesieniu nie propagują się żadne informacje o osiągnięciach (ocenach).

  7. Skreślony – po prostu skreślony.

  8. Skreślony – niezłożenie pracy dyplomowej – brak złożenia pracy dyplomowej.

  9. Skreślony przed terminem odwołania – student otrzymuje ten status w momencie kiedy zostanie skreślony, jednak wciąż ma czas oraz możliwości do odwołania.

  10. Skreślony – rezygnacja – gdy student samodzielnie rezygnuje.

  11. Skreślony – rezygnacja (przed terminem odwołania) – występuje na kursie głównym studenta. Na kursach podrzędnych nadal będzie aktywny. Dopiero w momencie uzyskania statusu skreślenia, bądź gdy uzyska status absolwenta, status ten automatycznie ustawia się również na kursach podrzędnych.

  12. Skreślony – rezygnacja przed immatrykulacją – rezygnacja przed rozpoczęciem zajęć – bez stosowania KPA.

  13. Urlopowany – kiedy student jest na urlopie.

  14. Zawieszony – kiedy student został zawieszony.

Info

Dodatkowa informacja: Skreślony przed terminem odwołania, Skreślony – rezygnacja (przed terminem odwołania) oraz Urlopowany – są to 3 statusy, w których student zachowuje pełnie praw studenckich – mimo wszczęcia postępowania odnośnie skreślenia albo sam student zrezygnował, to nadal ma termin odwołania i póki termin nie minie, traktujemy go jako studenta aktywnego.

Zmiana danych osobowych studenta

  1. W dziekanacie przechodzimy do zakładki „Studenci” oraz wyszukujemy danego studenta. Wchodzimy w jego podgląd, a następnie dwukrotnie wybieramy zakładkę „Dane osobowe”.

  2. Kiedy już znajdujemy się w odpowiedniej zakładce z danymi zauważyć możemy, że są one podzielone na różne sekcje możliwe do edycji. Kolejno od góry są to nr albumu, informacje o akademiku, dane osobowe/kontaktowe, numer konta, urząd skarbowy oraz informacje dotyczące pochodzenia.

...

Info

Dodatkowa informacja: W przypadku gdy dany student studiuje równocześnie na więcej niż jednym wydziale, to zmiana dokonana przez pracownika jednego dziekanatu, powoduje, że zmiana widoczna jest w całym systemie – nie musi robić tego osobno każdy wydział.

Zmiana informacji studenta dotyczących bycia cudzoziemcom – oznaczenie studenta jako cudzoziemiec

Note

UWAGA: Operacje wykonać trzeba w dwóch miejscach aby proces był w pełni skończony.

...