Aktywacja konta MS Teams / Reset hasła

Aktywacja konta / reset konieczny jest do prowadzenia zajęć lub organizowania spotkań w aplikacji MS Teams.


UWAGA!

Jeżeli chcesz tylko brać udział w spotkaniach organizowanych przez inne osoby, nie ma konieczności zakładania konta (choć udział w spotkaniu może być obarczony pewnymi restrykcjami - brak możliwości udziału w czacie lub dołączania do zespołów), odszukaj powiązany artykuł pomocy, aby zobaczyć jak dołączyć do wydarzenia. Konto jest natomiast niezbędne do organizowania spotkań i wykładów.

Należy pamiętać, że w związku z migracją kont studenckich, studenci nie posługują się już loginem @o365.student.pg.edu.pl lecz samym loginem politechnicznym @student.pg.edu.pl!

Opisana poniżej procedura zadziała dla osób, którym konto w MS Teams zostało założone przez administratora. Jeżeli w trzecim kroku po wciśnięciu "Dalej" otrzymamy informację, że konto nie istnieje, należy wysłać na Helpdesk prośbę o jego założenie, wraz z uzasadnieniem.

Instrukcja krok po kroku

 1. Wejdź na stronę MS Teams

 2. Otworzy się strona logowania.

 3. Wybierz opcję Nie możesz uzyskać dostępu do konta?

  aktywacja Teams

   

 4. Następnie wybierz Konto służbowe Utworzone przez Twój dział IT

  aktywacja Teams

   

 5. Wpisz swój login wraz z domeną o365.pg.edu.pl (pracownicy) lub student.pg.edu.pl (studenci) oraz przepisz kod z obrazka i kliknij Dalej

  aktywacja Teams 6. W kolejnym kroku nastąpi pierwszy etap weryfikacji poprzez wysłanie maila z kodem weryfikacyjnym.

  aktywacja Teams

   

 7. W drugim etapie wpisz sześciocyfrowy kod weryfikacyjny wysłany na maila politechnicznego.

  aktywacja Teams 8.  Na kolejnym ekranie należy wprowadzić dwukrotnie nowe hasło

  aktywacja Teams

 9.  Twoje hasło zostało zmienione, możesz się już zalogować 10. Przy pierwszym logowaniu możesz zobaczyć komunikat Potrzeba więcej informacji – kliknij Dalej 11.  W tym etapie należy samodzielnie zdecydować, czy wolimy podać służbowy telefon, czy służbowy email, sugerujemy podanie emaila politechnicznego 12.  Podajemy adres politechniczny w domenie pg.edu.pl lub student.pg.edu.pl po czym klikamy Wyślij wiadomość email

 13.  Zostanie wysłany do nas kolejny adres email z kodem weryfikacyjnym, który musimy przepisać na stronę i wcisnąć Weryfikuj

 14.  Po pomyślnej weryfikacji będzie możliwe korzystanie z konta.

Należy pamiętać, że w związku z migracją kont studenckich, studenci nie posługują się już loginem @o365.student.pg.edu.pl lecz samym loginem politechnicznym @student.pg.edu.pl!

Istnieje opcjonalna możliwość włączenia przekazywania maili z domeny o365.pg.edu.pl na skrzynki politechniczne (zapewni to m.in. otrzymywanie zaproszeń na spotkania organizowane przez innych użytkowników). Aby ustawić takie przekierowanie należy na stronie MS Outlook wejść w Ustawienia (koło zębate u góry, po prawej stronie) → Wyświetl wszystkie ustawienia programu Outlook → Poczta → Przesyłanie dalej → Włącz przesyłanie dalej i w pole Przesyłaj moją pocztę e-mail do: wpisujemy swój adres email (politechniczny).


Powiązane artykuły


Centrum Usług Informatycznych Politechniki Gdańskiej 2023