Na zakładce Karty ECTS znajdziemy między innymi widok umożliwiający wyszukiwanie kart przedmiotów. Przedmioty i ich karty możemy wyszukiwać m.in. po nazwie (1), Wydziale do którego przypisany jest dany przedmiot (2), kierunku na którym się on znajduje (3), na konkretnym rodzaju studiów (4) i poziomie (5). Możemy także szczegółowo określić jednostkę zatrudniającą nauczyciela (6). Karty są powiązane z przedmiotami, te zaś są realizowane w konkretnych semestrach, mamy zatem także możliwość wyboru semestru realizacji danego przedmiotu (7). Przedmioty dzielą się na takie, dla których karta jest wymagana (większość) oraz takie, gdzie karta nie jest wymagana (np. szkolenia biblioteczne czy BHP) - filtr Wymagana karta (8) umożliwia wyszukanie właściwych przedmiotów. Status karty (9) domyślnie ustawiony jest na Weryfikacja, aby ułatwić koordynatorom ECTS wyszukiwanie kart, które oczekują na weryfikację, aby zobaczyć wszystkie karty niezależnie od ich statusu, zmień tą listę wyboru na pozycję Wybierz…
Numer semestru (10) określa numer semestru kursu, na którym znajduje się karta (np. wpisując “5” szukamy przedmiotów z piątych semestrów kursów). Do dyspozycji w filtrach mamy także (11) nazwisko prowadzącego. Pozycja Karta opublikowana (12) mówi nam o tym, czy dana karta dotarła w swoim cyklu życia do ostatniego etapu, czyli publikacji - opublikowane karty widoczne są m.in. dla studentów w Moja PG lub publicznie na wyświetlaczu ECTS. Filtr Przedmiot na kursie (13) określa, czy dana instancja przedmiotu jest przypisana do jakiegoś kursu, czy istnieje w oderwaniu od jakiegokolwiek kursu.
Wyszukiwarka zawiera też tradycyjne przyciski Szukaj (14) i Wyczyść (15). Kryteria wyszukiwania można oczywiście łączyć, co może doprowadzić do wykluczających się warunków i w efekcie nie dać żadnych wyników. Najczęściej przy wyszukiwaniu kart problematyczna jest lista statusów (9), zatem zalecamy od niej zacząć ustawiając ją na Wybierz…
Poniżej tabeli z wynikami mamy możliwość wyeksportowania podstawowych danych o kartach do pliku CSV (17) i PDF (18).
Aby zobaczyć konkretną kartę wystarczy kliknąć w nazwę danego przedmiotu (16), zostanie otwarty podgląd karty:
W podglądzie karty możemy:
Sprawdzić historię karty wraz z komentarzami
Wydrukować kartę, a raczej pobrać ją w PDFie (wersja polska i angielska)
Zmienić język podglądu
Zamknąć podgląd karty