Uprawnienia do korzystania z VPN-a

Ze względów bezpieczeństwa, w celu umożliwienia pełnego dostępu z poza sieci PG do systemów utrzymywanych przez Centrum Usług Informatycznych PG za pomocą VPN-a, niezbędne jest wcześniejsze złożenie wniosku dotyczący korzystania z VPN.

Pracownicy, Nauczyciele i doktoranci

Dostęp do VPN-a przyznawany jest pracownikom i doktorantom w podstawowym zakresie dotyczy serwisów: Moja PG, Repozytorium dokumentów oraz EZD. Istnieje możliwość nadania dostępów do innych usług po uzasadnieniu takiej prośby.

Studenci

W przypadku studentów, dostęp przyznawany jest na wniosek pracownika PG (np. wykładowcy, opiekuna projektu itp.), który współpracuje ze studentem/doktorantem i popiera wniosek dotyczący przyznania dostępu do VPN-a.Dostęp dla pracownika/doktoranta

  1. Wypełnij formularz kontaktowy dostępny na tej stronie (formularz dostępny po zalogowaniu się do Centralnego Punktu Logowania)

  2. Możesz zawnioskować o dostęp dla siebie lub, w przypadku bycia pracownikiem, innej osoby

  3. Ewentualnie uzasadnij konieczność posiadania dostępu

  4. Po wysłaniu formularza oczekuj na realizację zgłoszenia

  5. Po realizacji zgłoszenia (tj. po otrzymaniu potwierdzenia z Helpdesku) możesz zainstalować i skonfigurować oprogramowanie (np. OpenVPN) zgodnie z instrukcjami znajdującymi się na podstronach ze szczegółowymi opisami.

Dostęp dla studenta

  1. Skontaktuj się z pracownikiem Uczelni, który poprze Twój wniosek

  2. Przekaż informację o konieczności złożenia wniosku za pomocą formularza kontaktowego, który dostępny jest na tej stronie (formularz dostępny po zalogowaniu się do Centralnego Punktu Logowania)

  3. Po realizacji zgłoszenia (tj. po otrzymaniu potwierdzenia z Helpdesku) możesz zainstalować i skonfigurować oprogramowanie (np. OpenVPN) zgodnie z instrukcjami znajdującymi się na podstronach ze szczegółowymi opisami.

 

 

Centrum Usług Informatycznych Politechniki Gdańskiej 2024