Aplikacja mPG

mPG to mobilna aplikacja na urządzenia wyposażone w systemy Android i iOS. 


Aplikacja oferuje spersonalizowany dostęp do niezbędnych informacji na temat Politechniki Gdańskiej i jej zasobów dydaktycznych oraz lokalowych. W skład aplikacji wchodzą trzy grupy funkcjonalności. Pierwszą stanowią te o charakterze informacyjnym, tj. aktualności, lista pracowników, oferta dydaktyczna, samodzielnik pierwszaka, elektroniczny plan zajęć. Druga to moduły studenckie, czyli wiadomości, plan zajęć i oceny z przedmiotów pobierane z systemu Moja PG. Ostatnia pełni funkcję wirtualnego przewodnika po kampusie, z pomocą którego można ustalić pozycję na terenie kampusu – również wewnątrz budynków oraz znaleźć drogę do wybranego punktu docelowego.

Z Google Play lub App Store należy pobrać i zainstalować aplikację mPGPo zainstalowaniu aplikacji na telefonie należy wybrać Połącz się z Moja PG, a następnie wykonać sparowanie telefonu z Moją PG wg. trzech kroków, które podpowiada aplikacja.

Połączenie z Moja PG krok po kroku:

  1. Należy zalogować się na komputerze lub innym urządzeniu mobilnym do Moja PG i przejść do zakładki Moje konto, a następnie do Urządzenia mobilne.

2. W zakładce Urządzenia mobilne wybrać Dodaj nowe urządzenie.

Wyświetli się strona z kodem QR.

3. Aby zeskanować kod, należy wybrać w aplikacji w telefonie przycisk Skanuj kod QR. Jeśli pojawi się prośba o dostęp do aparatu należy ją zaakceptować.Po udanym zeskanowywaniu kodu w telefonie pojawi się komunikat Połączyłeś się z Moja PG, kliknąć OK.

Aplikacja przeniesie się do widoku początkowego, co oznacza że jest gotowa do użycia.

Po poprawnym zeskanowaniu kodu przez aplikację w przeglądarkowej wersji Mojej PG w zakładce Moje konto→ urządzenia mobile w tabeli pojawi się nazwa telefonu, na którym zainstalowana i sparowana została aplikacja mPG.
Powiązane artykuły

Weryfikacja dwuetapowa z użyciem aplikacji mPG
Centrum Usług Informatycznych Politechniki Gdańskiej 2024