Interfejs aplikacji pocztowej

Usługa nowej poczty studenckiej dostępna jest z poziomu przeglądarek internetowych pod adresem outlook.office.com lub http://office.com .


W każdej nowoczesnej przeglądarce internetowej, tj. Mozilla Firefox, Chrome, Opera, Safari, Edge, względnie Internet Explorer 11 (starsze wersje IE mogą nie być obsługiwane, ponieważ nie wspierają większości obecnych standardów technicznych) interfejs będzie wyglądał niemalże identycznie. Możliwość obsługi poczty poprzez przeglądarkę zapewnia wszechstronną dostępność poczty, niezależnie od posiadanego urządzenia, systemu operacyjnego czy zainstalowanych aplikacji.

Kliknij w tytuł, aby rozwinąć kolejne tematy instrukcji:

Poniższa ilustracja przedstawia wygląd interfejsu poczty studenckiej – zaraz po zalogowaniu.

W prosty sposób możesz dostosować interfejs do indywidualnych potrzeb, np. wybrając żądany przez siebie widok.

Ustawienia układu dostępne są w menu, do którego skrót znajduje się w prawym górnym rogu ekranu pod ikonką zębatki (tuż obok inicjałów).

 

W poczcie Outlook istnieje możliwość oznaczania wiadomości. Odbywa się to poprzez przypisanie koloru (kategorii) lub też odpowiedniej flagi. Poniższa ilustracja przedstawia przykładowe możliwe do wyboru kategorie, z tej pozycji możemy również oznaczyć wiele wiadomości na raz:

Będąc w podglądzie wiadomości możemy również oznaczyć wiadomość pojedynczo.

 

W celu utworzenia nowej wiadomości, kliknij na opcję Nowa wiadomość, tak jak na poniższym rysunku.

Okno do tworzenia nowej wiadomości podobne jest do analogicznych okien w innych programach pocztowych:

Możemy również dowolnie przełączać się między wiadomościami, a następnie szybko wrócić do pisania dzięki zakładkom na dole okna tworzenia nowej wiadomości.

 

Dla zapewnienia komfortu wysyłania wiadomości e-mail, system poczty studenckiej korzysta z globalnego katalogu użytkowników. Katalog ten zawiera adresy e-mailowe wszystkich pracowników (@o365.pg.edu.pl) oraz studentów (@student.pg.edu.pl) Politechniki Gdańskiej. Podczas tworzenia nowej wiadomości, odpowiadania lub przekierowywania wiadomości wystarczy w polu Do wpisać jedynie fragment nazwiska, adresu lub imienia zamierzonego odbiorcy aby wysłać mu wiadomość na adres usługi Microsoft. Spowoduje to wyświetlenie listy z podpowiedziami, z której należy wybrać właściwego adresata.

Wszystkie adresy e-mailowe zapisane w katalogu dostępne są po wejściu do pozycji People (ikonka dwóch ludzików). Adresy posortowane są alfabetycznie. Szczegóły danego kontaktu dostępne są po najechaniu na niego kursorem myszy i kliknięciu na żądanej pozycji.

Użytkownik ma również możliwość dodania (lub zaimportowania) własnych kontaktów, jak i tworzenia list z kontaktami.

 

Dostęp do ustawień poczty możliwy jest po kliknięciu ikonki zębatki, tuż obok zdjęcia profilowego użytkownika (domyślnie inicjały), znajdującej się w prawym górnym rogu ekranu.
W sekcji Ustawienia podstawowe można zmienić m.in. język interfejsu, ustawienia strefy czasowej, powiadomienia, kategorie, etc.

Uwaga: zaleca się rozważne postępowanie podczas wprowadzania zmian w ustawieniach systemu.
Jeżeli nie jesteś pewna/pewny poprawności wprowadzanej zmiany, zachęcamy do kontaktu z Helpdeskiem PG.

 

 

Pamiętaj, że administratorzy poczty, jak też inni pracownicy Centrum Usług Informatycznych NIGDY nie proszą o przesłanie/podanie LOGINU wraz z HASŁEM do poczty jednocześnie (albo samego HASŁA) w jakimkolwiek celu (np. dla potwierdzenia ważności konta, odzyskania danych, do potwierdzenia tożsamości, powiększenia skrzynki pocztowej lub do odblokowania skrzynki pocztowej). 
Nie ujawniaj hasła dostępowego do swojego konta żadnej osobie.

 

Centrum Usług Informatycznych Politechniki Gdańskiej 2024