Archiwizacja poczty Outlook
W widoku obsługi poczty elektronicznej, w lewej pionowej kolumnie tuż przy standardowych folderach konta (Skrzynka odbiorcza, Elementy wysłane itp.) znajdziesz również sekcję Archiwum. To miejsce w koncie pocztowym służy do wygodnego archiwizowania korespondencji elektronicznej: dowolną wiadomość e-mail możesz przenieść w wybrany podfolder/folder Archiwum, porządkując w ten sposób swoją osobistą skrzynkę na koncie.
Foldery i podfoldery w ramach Archiwum
W archiwum możesz dowolnie tworzyć swoje własne katalogi oraz podfoldery w ramach tego folderu. Aby utworzyć własny katalog, w wierszu z nagłówkiem Archiwum kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Spowoduje to rozwinięcie menu, z którego wybieramy opcję Utwórz nowy podfolder.
Usunięcie katalogu możliwe jest po kliknięciu prawym przyciskiem myszy na jego nazwę, a następnie z menu widocznego po prawej stronie od nazwy katalogu wybieramy Usuń folder.
Archiwizacja poczty
W celu przeniesienia zbiorczo wielu wiadomości do Archiwum, zaznacz e-maile (za pomocą pól do zaznaczania lub guzika do zaznaczenia wszystkiego).
Po czym kliknij przycisk Przenieś do posiadającego ikonkę folderu z małą strzałką w kółeczku. Z wyświetlonego menu wybierz opcję Archiwum. Wiadomości zostaną przeniesione do przestrzeni Archiwum.
Zaznaczone wiadomości (lub pojedynczą wiadomość) możesz również bezpośrednio umieścić we własnym katalogu, z pominięciem głównego folderu Archiwum. W tym celu, będąc w widoku jak na powyższym zrzucie ekranu, zamiast wybierać folder Archiwum, wyszukaj własny katalog.
W celu przyśpieszenia procesu można również dostosować akcje w ustawieniach poczty, tak aby przycisk do archiwizacji był łatwo dostępny.
Informacje uzupełniające
Wszelkie wiadomości umieszczone w Archiwum pozostają na serwerze pocztowym Microsoftu, w obszarze przypiętym do Twojego konta pocztowego. Dzięki temu, zarchiwizowane informacje będą łatwo dostępne.
Zarchiwizowaną korespondencję możesz w każdej chwili przywrócić do folderów konta pocztowego (o ile na koncie jest odpowiednio wiele wolnego miejsca). W tym celu zaznacz wiadomość lub wiele maili, po czym, analogicznie, przenieś do Skrzynki odbiorczej zamiast Archiwum.
Powiązane artykuły
Centrum Usług Informatycznych Politechniki Gdańskiej 2024