Microsoft Outlook

Outlook to rozbudowana skrzynka pocztowa posiadająca funkcję poczty, kalendarz oraz zadania. Z jej pomocą odbierzesz wiadomości e-mail, które obsługują tryb push, a także zespolisz e-maile, kontakty i terminy z poczty http://Outlook.com. Z łatwością zorganizujesz swój czas, uporządkujesz poszczególne e-maile w folderach oraz ustalisz reguły, dzięki którym wiadomości przychodzące od razu trafią do odpowiednich folderów.

Powyższa definicja jest ogólnym zarysem czym jest Microsoft Outlook. Więcej informacji i sposób działania narzędzia, można znaleźć pod adresem https://gdansktech.atlassian.net/wiki/spaces/HPPG/pages/262407405.

Istnieje opcjonalna możliwość włączenia przekazywania maili z domeny o365.pg.edu.pl na skrzynki politechniczne (zapewni to m.in. otrzymywanie zaproszeń na spotkania organizowane przez innych użytkowników). Aby ustawić takie przekierowanie należy na stronie MS Outlook wejść w Ustawienia (koło zębate u góry, po prawej stronie) → Wyświetl wszystkie ustawienia programu Outlook → Poczta → Przesyłanie dalej → Włącz przesyłanie dalej i w pole Przesyłaj moją pocztę e-mail do: wpisujemy swój adres email (politechniczny).

UWAGA!

Wielkość chmury jest zależna od posiadanej wersji MS Office wersji A1 bezpłatnej dla Uczelni wyższych. Wielkość pakietu to 100GB dla Pracowników i Nauczycieli dla pojedynczego użytkownika.
Większe rozmiary tylko na wniosek z terminem ważności nie dłuższym niż 1 rok z możliwością przedłużenia. Brak przedłużenia-oznacza skasowanie.
Dla Studentów wielkość pakietu to 10GB dla pojedynczego użytkownika.
W przypadku doświadczenia problemów z synchronizacją plików należy upewnić się, że zużyta przestrzeń mieści się w limicie.
Zmiana limitów jest zależna od polityki firmy Microsoft. Dotyczy ona wszystkich użytkowników platformy, nie tylko pracowników Politechniki Gdańskiej. W związku z ograniczeniem dostępnej przestrzeni proponujemy wykorzystywać chmurę jedynie do danych, na których aktualnie prowadzone są jakieś prace. Link poniżej: Microsoft OneDrive Zmiany w ofertach

Centrum Usług Informatycznych Politechniki Gdańskiej 2024