Inne oprogramowanie naukowe
Informacja według Biuletynu PG https://biuletyn.pg.edu.pl/biuletyn-187:
Centrum Informatyczne TASK odnowiło licencje na oprogramowanie naukowe:
Matlab – nowe wersje na okres 1.01–31.12.2021 r. Użytkownicy mają dostęp do najnowszej wersji 2020b na superkomputerze Tryton oraz lokalnie, na swoich komputerach (np. laptopie lub stacji roboczej). Matlab to środowisko obliczeniowe przeznaczone do wykonywania skomplikowanych obliczeń numerycznych i wizualizacji. Zakres zastosowań pakietu obejmuje różne dziedziny nauki i techniki, w tym: biologię, medycynę, chemię, ekonomię i meteorologię. W CI TASK zainstalowane są wszystkie ważniejsze moduły m.in. SIMULINK, Bioinformatics Toolbox, Neural Network Toolbox, Signal Processing Toolbox, Control System Toolbox, Global Optimization Toolbox, Image Processing Toolbox, MATLAB Compiler, MATLAB Compiler SDK, Optimization Toolbox, Parallel Computing Toolbox, Simulink Control Design, Statistics and Machine Learning Toolbox, System Identification Toolbox, Simulink Design Optimization, a ich zbiór jest systematycznie poszerzany w zależności od wymagań użytkowników.
Pakiet SIMULIA, w skład którego wchodzi m.in. aplikacja Abaqus – licencja jest ważna do 31.12.2021 r. Użytkownicy mogą korzystać z najnowszej wersji 2020 na superkomputerze Tryton oraz lokalnie, na swoich komputerach (np. laptopie lub stacji roboczej). Abaqus to pakiet inżynieryjny, stosowany do oceny wytrzymałościowej elementów maszyn i konstrukcji, a także do symulacji zagadnień nieliniowych mechaniki ciała stałego i płynów.
Mathematica – licencja jest ważna do 31.12.2021 r. Użytkownicy mają dostęp do najnowszej wersji 12.2.0 na superkomputerze Tryton oraz lokalnie, na swoich komputerach (np. laptopie lub stacji roboczej). Mathematica to pakiet oprogramowania do obliczeń numerycznych i symbolicznych oraz analizy i wizualizacji danych. Posiada możliwości współpracy z szeregiem aplikacji inżynierskich i naukowych.
Dostęp do powyższych aplikacji, a także pozostałych zasobów Centrum, w tym pakietów Ansys, ArcGIS, Gaussian, HyperWorks, MSC.Software, Numeca, Siemens NX, Tecplot, Intel Parallel Studio, a także mocy obliczeniowej superkomputera Tryton, posiadają wszyscy zarejestrowani użytkownicy CI TASK.
Rejestracja jest bezpłatna i można jej dokonać pod adresem: rejestracja.
Centrum Usług Informatycznych Politechniki Gdańskiej 2024