Telekonferencje MS Teams

Artykuł może pomóc w założeniu konta na MS Teams i prowadzeniu konferencji.


UWAGA!

MS Teams jest usługą niezależną, nie związaną z Politechniką Gdańską. Nie mamy żadnego wpływu na sposób jej działania, ograniczenia czy jakość.

Do korzystania z usługi wystarczy jedno konto "hosta", pozostali uczestnicy spotkania nie muszą zakładać kont! Jeżeli chcesz tylko dołączyć do wydarzenia, przejdź od razu do sekcji Dołączanie do spotkania MS Teams.

W ramach jednego spotkania możliwy jest udział do 300 użytkowników jednocześnie.

Konto MS Teams może być wykorzystane do wirtualnych spotkań z innymi pracownikami oraz także do prowadzenia zajęć na odległość lub współpracy ze studentami jako wsparcie zintegrowanej z eNauczaniem aplikacji ClickMeeting.

Najwygodniej jest pobrać i zainstalować aplikację, chociaż można korzystać z użyciem przeglądarki EDGE lub Chrome – link do pobierania aplikacji: MS Teams


Informacja dla pracowników

Każdy pracownik Politechniki Gdańskiej (stan na dzień 31 sierpnia 2020 roku) otrzymał konto w domenie "o365.pg.edu.pl". Aby uzyskać dostęp do aplikacji MS Teams należy jako login podać swój skrócony login politechniczny wraz z domeną "@o365.pg.edu.pl" (czyli np. Adam Przykładowy użyje loginu adaprzyk@o365.pg.edu.pl) i w kolejnym etapie logowania wybrać opcję "nie pamiętam hasła", by przejść proces resetowania hasła. Kod weryfikacyjny zostanie wysłany na skrzynkę politechniczną. Szczegółowa instrukcja znajduje się na tej podstronie.

 

Informacja dla doktorantów

Każdy doktorant Politechniki Gdańskiej (stan na dzień 01.11.2023 roku) otrzymał konto w domenie "o365.pg.edu.pl". Aby uzyskać dostęp do aplikacji MS Teams należy jako login podać swój skrócony login politechniczny (pracowniczy) wraz z domeną "@o365.pg.edu.pl" (czyli np. Adam Przykładowy użyje loginu adaprzyk@o365.pg.edu.pl) i w kolejnym etapie logowania wybrać opcję "nie pamiętam hasła", by przejść proces resetowania hasła. Kod weryfikacyjny zostanie wysłany na skrzynkę politechniczną. Szczegółowa instrukcja znajduje się na tej podstronie.

 

 

Zespół Helpdesk przygotował dla Państwa kilka krótkich screencastów pozwalających szybko wdrożyć się w obsługę aplikacji MS Teams. Pod screencastami znajdziecie Państwo także inne cenne wskazówki na temat używania tej aplikacji. Poszczególne screencasty znajdują się na kolejnych podstronach pomocy.


Powiązane artykuły
Centrum Usług Informatycznych Politechniki Gdańskiej 2024