Reset hasła

Do wyboru są trzy metody resetu hasła: reset hasła przez stronę login.gov.pl, standardowa koperta i reset hasła SMSem.
Aby zresetować hasło do Portalu Moja PG należy przygotować dane do logowania do strony login.gov.pl lub pobrać w Dziekanacie kopertę do resetu hasła lub przygotować telefon komórkowy do odebrania wiadomości SMS (tylko dla osób, które wcześniej aktywowały możliwość resetu hasła SMSem). 

Otwieramy stronę Moja PG i klikamy Nie pamiętam hasła:

UWAGA!

Reset hasła nie jest możliwy w przypadku, gdy konto zostało zablokowane. Możliwe przyczyny blokady na koncie: wygasło hasło, upłynęła ważność konta, pobrana do resetu hasła koperta nie została wykorzystana w terminie 14 dni, student nie jest aktywny (ma np. status skreślony).

Do wyboru są trzy metody resetu hasła: reset hasła przez stronę login.gov.pl lub standardowa koperta lub reset hasła SMSem. Wybieramy jedną z nich z menu i wypełniamy odpowiednio formularz.

Reset hasła przez stronę login.gov.pl

Zmiana hasła tą metodą możliwa jest tylko dla osób, które posiadają e-dowód lub Profil Zaufany lub konto w jednym z banków. W trakcie resetu hasła nastąpi przekierowanie na stronę login.gov.pl, po pomyślnej autoryzacji nastąpi powrót na Moja PG. Po przekierowaniu do strony login.gov.pl należy wybrać jeden z możliwych sposobów logowania i postępować zgodnie z kolejnymi krokami.

Reset hasła przy użyciu koperty

Dla resetu przy użyciu koperty będzie to:

Reset hasała SMS

UWAGA!

Istnieje możliwość resetu hasła do Moja PG przy użyciu SMSa, warunkiem jest wcześniejsze włączenie takiej opcji. Instrukcję włączenia zgody na reset hasła przy użyciu SMSa znajduje się na tej stronie.

W przypadku wyboru resetu hasła SMSem wypełniamy taki formularz:

Ważne jest aby wybrać odpowiednią rolę:

  • rolę Student wybierają: studenci, doktoranci, studenci programu Erasmus

  • rola Pracownik przeznaczona jest dla osób zatrudnionych na umowę o pracę

  • rolę Pozostałe osoby wybierają: słuchacze studiów podyplomowych,

Po jego wypełnieniu otrzymamy SMSa z jednorazowym kodem, który podamy wraz z nowymi hasłami w następnym kroku.


Powiązane artykuły
Centrum Usług Informatycznych Politechniki Gdańskiej 2024