Dodawanie tematu projektu

Wszyscy użytkownicy mogą dodawać propozycje projektów, określając cel, zakres i wymagania.

W celu dodania nowej propozycji projektu badawczego/grupowego należy wybrać przycisk ‘Dodaj’, znajdujący się u dołu listy projektów.

Po jego kliknięciu pojawi się formularz zgłoszeniowy jak poniżej:

 

 

Clipboard_09-09-2024_02.jpg

 

Nazwa PL – należy wpisać temat projektu w języku polskim

Nazwa EN – należy wpisać temat projektu w język angielski

Przypisz temat do mnie - pole zaznaczone automatycznie, powoduje, że temat jest od razu przypisany do osoby zgłaszającej. Jeśli użytkownik chce jedynie zgłosić temat aby mógł objąć go inny opiekun musi je odznaczyć.

Rodzaj projektu - wyświetlają się dostępne rodzaje należy wybrać jedno z nich.

Edycja projektu – wyświetla się aktualna edycja, w przypadku równolegle realizowanych kilku edycjach należy wybrać jedną z nich.

Opis PL – opis projektu w języku polskim, pole ograniczone jest do 500 słów. Opis powinien przedstawić problem, nad którego rozwiązaniem będzie pracował zespół.

Dodatkowo można tutaj zawrzeć informacje o preferowanych kompetencjach członków zespołu lub kierunków studiów, z których kandydaci będą rozważani w pierwszej kolejności.

Opis EN – opis projektu w przetłumaczeniu w języku angielskim, pole ograniczone jest do 500 słów

Firma – pole, w którym należy umieścić nazwę firmy zgłaszającej projekt. Nazwa ta będzie wyświetlana w systemie jako atrybut projektu zarówno na liście zgłoszonych tematów jak i na stronie ze szczegółami projektu. Pole to wyświetla się jedynie użytkownikom, które mają konto zarejestrowane jako ‘firma’

Oczekiwana wielkość zespołu – zespół studentów realizujących projekt może się składać od 3 do 8 osób. W polu należy wpisać liczbę z tego przedziału. Należy pamiętać, iż jest to wartość poglądowa, mająca na celu poinformowanie studentów zainteresowanych realizacją projektu w jak dużym zespole będą realizować postawione przed nimi zadanie.

System pozwoli na uformowanie grupy mniejszej lub większej od wskazanej wartości na tym etapie, decyzja będzie podjęta przez nauczyciela akademickiego, który podejmie się opieki merytorycznej nad projektem po konsultacji z osobą zgłaszającą temat.

Klient – pole, którego nie można edytować, jego wartość stanowi imię i nazwisko osoby zgłaszającej

 

Po wypełnieniu wszystkich pól należy zapisać formularz. W efekcie pojawi się on na liście tematów projektów w statusie ‘wstępny’ (w przypadku zgłoszenia przez firmę czy studenta). Oznacza to, że projekt został zgłoszony przez przedstawiciela firmy współpracującej z Politechniką Gdańską, ale nie posiada jeszcze opiekuna z Uczelni. Możecie Państwo nadal go edytować, a nawet usunąć (akcje dostępne w ostatniej kolumnie w zakładce ‘Tematy projektów’). W przypadku nauczyciela zgłaszającego jeśli nie odznaczy pola ‘przypisz do mnie’ to temat zostanie dodany w statusie ‘zatwierdzony’.

Pozycja w statusie ‘wstępny’ nie jest jeszcze widziana przez studentów. Dopiero po przypisaniu się do niego opiekuna, status zmienia się na ‘zatwierdzony’, a studenci będą mogli zgłaszać swoją kandydaturę do jego realizacji. Na tym etapie możliwość edycji będzie dostępna dla nauczyciela akademickiego prowadzącego temat.

 

Centrum Usług Informatycznych Politechniki Gdańskiej 2024