eDokumenty studenckie

Zakładka eDokumenty widoczna jest tylko i wyłącznie dla Studentów, których wydziały udostępniają możliwość korzystania z eDokumentów.


Jeśli Student widzi zakładkę eDokumenty to znaczy, że może składać podania i wnioski drogą elektroniczną bez konieczności wizyty w Dziekanacie. Jeśli student nie widzi tej zakładki oznacza to, że wydział nie dodał jeszcze żadnych wniosków, które można składać drogą elektroniczną.

Instrukcja krok po kroku

Aby złożyć eDokument należy: 

Wybrać kurs dla wniosek jest składany i kliknąć Dodaj.

Wyświetli się lista możliwych do złożenia dokumentów.

Wybierz właściwy wniosek i kliknij Dodaj. Na potrzeby tej instrukcji złożony zostanie wiosek o rozłożenie płatności na raty.

Dokument pojawi się tabela z wnioskiem, gdzie w kolumnie Akcje będzie możliwe wykonanie trzech rzeczy - sprawdzenie szczegółów wniosku, wypełnienia oraz usunięcia go zajdzie taka potrzeba.

Klikając Wypełnij, przejdziemy do wypełnienia dokumentu. Pojawi się wniosek, który należy wypełnić. Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe do wypełnienia. Dodatkowo najeżdżając kursorem na ikonę znaku zapytania wyświetli się podpowiedź. Na poniższym przykładzie, obowiązkowe do uzupełnienia jest uzasadnienie wniosku, oraz podanie wysokości i daty dwóch pierwszych rat płatności. trzecia rata jest opcjonalna i nie trzeba jej wypełniać, jeśli całkowita wysokość płatności mieści się w dwóch pierwszych ratach.

Po uzupełnieniu wszystkich wymaganych pól i sprawdzeniu poprawności danych możesz przejść do podpisania i wysłania wniosku. Możesz też zapisać kopię roboczą i wrócić do wypełniania formularza później. Jeśli dane się zgadzają i nie wymagają poprawy kliknij Podpisz i wyślij. Pojawi się komunikat o pomyślnym wysłaniu dokumentu.

W tabeli z wnioskami status wniosku zmieni się na W trakcie wypełniania, a w kolumnie Akcje będziesz mógł jedynie podejrzeć szczegóły wniosku. W kolumnie Podpisy jedno z szarych kółek zmieni się na zielone, co oznacza, że wniosek został podpisany przez Ciebie i oczekuje na dalszą weryfikację.

W przypadku naszego przykładu wniosek trafia do Dziekanatu gdzie zostaje zweryfikowany i jeśli wszystko się zgadza zostaje przekazany do decyzji Dziekana, który po wydaniu decyzji odsyła go z powrotem do Dziekanatu, który odnotowuje decyzję i przekazuje ją Tobie. Zawsze możesz wejść do zakładki eDokumenty i zobaczyć na jakim etapie jest Twój wniosek.

Gdy w kolumnie Podpisy wszystkie szare kółka zmienią kolor na zielony oznacza to, że wniosek przeszedł drogę formalną i została podjęta decyzji.

Klikając szczegóły możesz się z nią zapoznać.

Klikając w ikonę pliku PDF można pobrać dokument, jednak idea eDokumentów zakłada, że obieg dokumentu odbywa się w pełni w systemie Moja PG. 


Powiązane artykuły


Centrum Usług Informatycznych Politechniki Gdańskiej 2024